Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
13Rugsėjo
13-16 d.

Kūrybinės dirbtuvės šokėjams „Hommage to Merce Cunningham“ / Paula Rosolen / Haptic Hide (Vokietija)

 

 

 

Vienas garsiausių postmodernaus šokio choreografų Merce‘as Cunninghamas (1919-2009) savo technika, filosofija ir konstruktyviu situatyviu mąstymu sukėlė revoliuciją šokio pasaulyje ir sulaužė tuometines judesio suvokimo normas. Visą gyvenimą trukęs kūrybinis Cunninghamo ir kompozitoriaus Johno Cage'o bendradarbiavimas turėjo įtakos ne tik šokio menui, bet ir visam avangardiniam meno judėjimui. 

 

2019 m. šokio pasaulis minėjo Cunninghamo 100-ąsias gimimo metines. Šia proga 2019 m. choreografė Paula Rosolen Frankfurto prie Maino miesto Taikomojo meno muziejaus parke sukūrė renginį „100:100 | Homage to Merce Cunningham“, kurio metu virš septyniasdešimt įvairaus amžiaus profesionalių šiuolaikinio šokio šokėjų ir mėgėjų pagerbė garsųjį amerikiečių choreografą ir remdamiesi Cunninghamo kūrybos principais atliko hepeningo tipo pasirodymą. Mažesnės apimties reginys tais pačiais metais dar kartą parodytas Offenbacho mieste, o trečioji reginio dalis 2021 m. atidarė šiuolaikinio šokio ir performanso meno festivalį „Antistatik“ Sofijoje.

 

Lietuvoje choreografė Paula Rosolen tęsia homage idėją, kviesdama šiuolaikinio ir klasikinio šokio šokėjus ir choreografussukurti 2-3 minučių trukmės solo ir (ar) judesių sekas pagal Cunninghamo šokio technikos judėjimo principus ir tokiu būdu pagerbti garsųjį postmodernaus šokio choreografą. Rosolen šias judesių sekas sujungs į bendrą choreografinį reginį, kuris š. m. rugsėjo 17 d. Klaipėdoje taps XV-ojo Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ atidarymo renginiu. 

 

Kviečiame įvairaus amžiaus profesionalius šiuolaikinio ir klasikinio šokio šokėjus rugsėjo 13-17 d. dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir pasirodyti festivalio atidarymo spektaklyje „Homage to Merce Cunningham“ Vol.4.

 

Reikalavimai dalyviams:

  •  • stiprūs šiuolaikinio ir (ar) klasikinio šokio pagrindai,
  •  • privalomas dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse rugsėjo 13-16 d. Klaipėdoje,
  •  • privalomas dalyvavimas tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ atidarymo renginyje rugsėjo 17 d. Klaipėdoje.

 

Atrinkti dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus nemokamai. Festivalis taip pat suteiks:

  •  • apgyvendinimą ne Klaipėdoje gyvenantiems šokėjams dviviečiuose / triviečiuose kambariuose,
  •  • apmokės kelionės išlaidas (iki 50 Eur) ne Klaipėdoje gyvenantiems šokėjams.

 

2-3 minučių trukmės solo, sukurtą pagal M. Cunninghamo šokio technikos judėjimo principus ir trumpą gyvenimą aprašymą anglų kalba, iki rugpjūčio 30 d. siųskite Justinai Kecoriūtei adresu jkecoriute@gmail.comVaizdo įrašas gali būti filmuojamas telefonu ir talpinamas į youtube ar vimeo paskyras arba persiunčiamas naudojantis Wetransfer programa.

Atrinktus dalyvius informuosime el. laišku iki rugsėjo 3 d.

Daugiau apie Cunninghamo techniką galite rasti paspaudę nuorodą:

https://www.mercecunningham.org/the-work/cunningham-technique/

 

Paula Rosolen šokį studijavo Frankfurto muzikos ir scenos menų universitete ir įgijo choreografijos magistro laipsnį Justus Liebig universitete Giessene. Savo kūriniuose ji trina ribas tarp šokio, performanso, muzikos ir teatro. P. Rosolen siekia, kad šokis, būdingas populiariajai kultūrai ir kasdieninei veiklai, būtų matomas. Pavyzdžiui, savo darbe „Aerobika! - 3 veiksmų baletas“ (2015 m.) ji nagrinėjo JAV oro pajėgoms sukurtą fitneso treniruočių formą. Už šį kūrinį P. Rosolen buvo apdovanota 1-ąja vieta tarptautiniame Paryžiaus „Théâtre de la Ville“ ir Reno „Musée de la danse“ organizuotame konkurse „Danse Élargie“ ir pakviesta jį pristatyti 2016 m. Vokietijos šokio platformoje. „PUPPETS“ (2016 m.) ir „PUNK‽“ (2018 m.) ji tęsė lėlininkų judesių tyrinėjimą ar Punk roko pėdsakų paieškas. Spektaklyje „FLAGS“, ko-prodiusuotame kartu su „HELLERAU“ – Europos menų centru ir „Künstlerhaus Mousonturm“, pridėtas dar vienas analizės sluoksnis. Šį kartą tai ne tik judėjimo medžiaga, bet ir komunikacinė vėliavų bei ženklų sistema, esanti mūsų įprastame gyvenime. Spektaklis „FLAGS“ 2020 m. viešėjo Tarptautiniame scenos menų festivalyje „Plartforma“ ir buvo puikiai įvertintas tiek žiūrovų, tiek ir kritikų.

 

 

P. Rosolen darbai buvo parodyti deSingel menų programoje Antverpene, Bazelio teatrų festivalyje, Paryžiaus teatre, Musée de la danse Renne mieste, Europos šiuolaikinio šokio festivalyje Lenkijoje, Centro Cultural de la Cooperación Buenos Airėse, Künstlerhaus Mousonturm Frankfurte, Sophiensæle ir Akademie der Künste Berlyne, ZKM Karlsruhe, Wiesbadeno muziejuje, Kampnagel Hamburge, „Dance New Air“ festivalyje Tokijuje.

 

Paula Rosolen yra rezidavusi Goethe instituto „Villa Kamogava“ Kiote, K3 choreografijos centre Hamburge, „Workspace Brussels“, Heseno valstybiniame balete ir „Saison“ fonde Tokijuje.

 

https://haptic-hide.com/en/about-Paula-Rosolen.html


Foto: Jörg Baumann

 

© 2021 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015