Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
25Rugsėjo
17:00
KRETINGA

IŠANKSTINĖ PREMJERA. Spektaklis „Stone-Face-Book“ / Palle Granhoj (Danija), Mikolaj Karczewski (Lenkija) / Granhoj Dans (Danija)

Choreografo Palle Granhøj spektaklis, sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant
su atlikėju Mikolaj Karczewski
Spektaklio pastatymą remia: Danish Arts Council
 

Spektaklis „Stone-Face-Book“ yra apie ŽMOGŲ ir jo priklausomybė nuo akmenų...

 

Vieta: Kretingos dvaro ūkvedžio namo kiemas (Vilniaus g. 33, Kretinga)
Trukmė: 40 min.
Įėjimas nemokamas

 

http://www.granhoj.dk/

 

Granhøj Dans – tarptautiniu mastu pripažinta Danijos šokio trupė. Jos meno vadovas ir choreografas Palle Granhøj kuria glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais. Kiekvieno jo spektaklio pagrindas – autorinė obstrukcijos technika, per pastaruosius 30 metų pagimdžiusi 36 originalius kūrinius. Remdamasis aukščiau minėtu darbo metodu, choreografas transformuoja atlikėjų judesius, ribodamas jų veiksmus, atskleisdamas vidinius jų asmenybės sluoksnius ir tokiu būdu išryškindamas žmogiškąją būtį. Užuot eksponavęs šokėjų plastiką ir choreografijos ypatybes, P. Granhøj scenoje siekia atskleisti vyrus ir moteris, tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus. Palle Granhøj darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse.

 

Mikolaj Karczewski gimė 1984 m. Lenkijoje. Šokėjas, aktorius, atlikėjas. Baigė valstybinę aukštąją L. Solski teatro mokyklą Krokuvoje, Šokio teatro skyriaus filialą Bytome. Menininkas bendradarbiauja su daugeliu teatrų Lenkijoje ir užsienyje, o kaip choreografas dirba su TR Varšuvoje arba Nacionaliniu Stary teatru Krokuvoje. Jis vaidino daugelio pripažintų režisierių pastatymuose, įskaitant „Hamletą“ (rež. C. Tomaszewski), „Šv. Sofijos ligoninės akušeriai“ (rež. M. Strzępki), „Stille“ (W. Klimczyk ir D. Knapikas) bei šoko Colleen Thomas Young darbe „Bet saulė pakilo“, Joe Alteris „jei / tada“ Liublino šokio teatre. Nuo 2012 metų jis yra Danijos šokio teatro „Granhøj Dans“ šokėjas. Už Šarlatano vaidmenį spektaklyje „Petrushka-Extended“ (2016) jis buvo nominuotas Danijos teatro apdovanojimui geriausio sezono šokėjo kategorijoje. Jį taip pat galite pamatyti spektaklyje „Ieva ir Adomas“, kuris gavo prestižinį „Reumert 2019“ apdovanojimą kaip geriausias Metų šokio spektaklis Danijoje. Be to, 2020 metais jis pradėjo bendradarbiauti su kita garsia danų kompanija „DON GNU“ ir buvo įvertintas Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos kūrybine stipendija „Jaunoji Lenkija“.

 

Po spektaklio – žiūrovai kviečiami į diskusiją su kūrėjais anglų kalba. 

 

 

 Foto: Piotr Jaruga

 

© 2021 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015