Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
1Spalio
19:00

FESTIVALIO UŽDARYMAS Spektaklis „Flesh“ / Franck Vigroux / Cie d‘Autres Cordes (Prancūzija)

Idėjos autorius / kompozitorius: Franck Vigroux
Dramaturgas: Michel Simonot
Video menininkai: Kurt d'Haeseleer, Olivier Ratsi
Garso inžinierius: Samuel Herbreteau
Choreografė: Myriam Gourfink
Atlikėjos: Azusa Takeuchi, Emilie-Julie Facon
Šviesų dailininkas: Perrine Cado
Kostiumų dizainas: Atelier Darwin
Techninis vadovas: Carlos Duarte
Ko-prodiuseriai: La Muse en circuit CNCM, Césaré CNCM, Théâtre de l’Archipel Scène Nationale de Perpignan,
ARCADI/BIENNALE NEMO. L’empreinte Scène Nationale Brives-Tulles, théâtre de l’Archipel à Perpignan
Asocijuotas prodiuseris: Théâtre de Nîmes.
Premjera: 2018
N-14

               

 

Vieta: Klaipėdos dramos teatro Didžioji salė (Teatro g. 2)
Trukmė: 70 min.

 

 

FLESH from dautrescordes on Vimeo.
 

* Kritikų kampelis

„Siužeto neturintis „Flesh“ kviečia į patirtį, kuriančią atviras prasmes. Taip pat tai estetinis nuotykis su kitokiais pojūčiais, kuriuos įgalina naujos technologijos. Kūrinys, kuriame susitinka skaitmeninis, primityvus ir šiuolaikinis menas. „Flesh“ kvestionuoja žmogaus vaidmenį šiame pasaulyje, kuris, nepaisant technologijų, jį pranoksta“ – Eric Demey, La Terrasse.

 

Įkvėptas anglų rašytojo J. G. Ballard knygų ir asmeninės kelių eismo įvykio patirties, Franck Vigroux spektaklyje „Flesh“ tyrinėja akimirką, kuri seka po sukrėtimo. Tai trumpas momentas, kai laikas sustoja arba išsiplečia. Akimirka, kai protas atsiriboja nuo kūno, atskleisdama panoraminį vaizdą siurrealistinėje scenoje: transporto priemonių karkasai įgauna judančių objektų pavidalą, greitkelių viadukai tampa milžiniški golemai, automobilių varikliai pakimba virš ledų jūros. Šiame vaizdų ir pojūčių sraute žiūrovas patiria tai, ką patiria vairuotojas, kirsdamas nežinomą dimensiją... tai tikra haliucinogeninė kelionė.
 

Spektaklis „Flesh“, balansuojantis tarp elektroninės operos ir audiovizualinio meno, kartu yra šokio ir judesio performansas-judantis paveikslas, kurio prasmė atsiskleidžia patirtyje ir sukurtoje emocijoje. Žiūrovui emocija ir įvykių seka pateikiama hipnotizuojančiu būdu drąsiai eksperimentuojant su garsiniais ir vizualiniais sprendimais, maišant skirtingus stilius, atrandant ir pateikiant dažnai žiūrovui netikėtą įvairių kompozicinių elementų sprendimą, tarsi žaidžiama, kartais netgi žongliruojama suvokimo ribomis.
 

„Prieš 20 metų turėjau gana sunkią avariją, kuri mane ganėtinai sukrėtė. Gulėjau, ilgai laukiau, kol atvyko greitoji. Prisimenu trumpą momentą, tą momentą kai įvyksta susidūrimas. Tavo sąmonė suvokia, kad vyksta kažkas unikalaus, bet tu dar pats nesupranti ar tai ką jauti yra tikrovė, ar iliuzija. Tai buvo mano patirtis. Kuriant „Flesh“ nenorėjau visko perteikti realistiškai, norėjau likti prie to mistinio, unikalaus jausmo, kada pradedi kvestionuoti tikrovę. Tai tapo viso spektaklio dramaturgijos pagrindu“ – Franck Vigroux. 

 

Franck Vigroux – prancūzų kompozitorius, prodiuseris, scenografas, kuris į savo meninius sprendimus integruoja įvairias medijos formas ir scenos meną. Tai daugialypis atlikėjas, kurio muzikos kūriniai svyruoja nuo elektroakustinės ir eksperimentinės elektroninės muzikos iki šiuolaikinių kompozicijų. Jis koncertavo ir įrašinėjo su tarptautiniu mastu pripažintais muzikantais, tokiais kaip Mika Vainio („Pan Sonic“), Reinhold Friedl, Elliott Sharp, Joey Baron, Zeena Parkins, instrumentiniu ansambliu „Ars nova“. Nuo 2009 m. jis kuria tarpdisciplininius pasirodymus ir bendradarbiauja su scenos menų agentūra „Compagnie D’autres Cordes“. Menininko darbai pristatyti svarbiausiuose pasaulio scenos menų festivaliuose.

http://www.franckvigroux.com

 

Cie d'Autres Cordes (Prancūzija) prodiusuoja naujos muzikos ir tarpdisciplininius projektus, kuriuose jungiasi garso menas, eksperimentavimas, šiuolaikinė išraiška, improvizacija, naujas teatrinis rašymas, multimedija ir šokis. Kaip strateginę organizaciją ją finansuoja Prancūzijos Vyriausybė ir Oksitanijos regionas.

https://www.dautrescordes.com/

 

Spektaklyje naudojami stroboskopo efektai. Dėl to spektaklis yra nerekomenduojamas sergantiems epilepsija.

 

 

Foto: Quentin Chevrier

 

© 2021 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015