Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
22Rugsėjo
19:00

FESTIVALIO PREMJERA. Šiuolaikinio šokio spektaklis „Audros akis“ / Rachid Ouramdane (Prancūzija), Šeiko šokio teatras

Choreografas: Rachid Ouramdane (Prancūzija)
Šviesų dizaineris: Justas Bø
Apšvietėjas: Aurelijus Davidavičius
Kompozitorius: Jean-Baptiste Julien (Prancūzija)
Šokėjai: Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė,
Evgenij Kalachov, Inga Kuznecova, Gintarė Ščavinskaitė, Viktorija Zobielaitė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Edita Aliochno, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Spektaklio pastatymą remia: Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje,
Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė

 

Vieta: KC Žvejų rūmai (Taikos pr. 70)
Trukmė: 60 min.
 

www.seikodancecompany.com
https://theatre-chaillot.fr/fr/rachid-ouramdane
 

 

Interviu | Audros akis from Šeiko Dance Company on Vimeo.

 

Spektaklis „Audros akis“ tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius. Tai prancūzų choreografo, Chaillot (Šajo) nacionalinio šokio teatro Prancūzijoje vadovo, Rachid Ouramdane spektaklis, sukurtas kartu su Šeiko šokio teatru. Kūrinyje choreografas pasitelkia organizuotų ir anarchiškų grupių judėjimą. R. Ouramdane įkvepia paradai, riaušės, demonstracijos bei skraidančių paukščių būriai. Taip scenoje randasi nuolat kintantys tvarkos ir chaoso paveikslai. Šie vaizdiniai, o ypač perėjimo iš vienos būsenos į kitą akimirkos, kuria paraleles su šiandienos visuomenių procesais, rezonuoja pandeminio pasaulio kontekste, o šokėjai tampa visuotinių taisyklių valdomos chaotiškos būtybės metafora. Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, spektaklis įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką būseną – tarsi stebėtum iš debesų, perkūnijos ir lietaus besiformuojančią audros akį.

 

Šis spektaklis sukurtas, įgyvendinant Prancūzijos ir Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programą „KlaipeDAnse“, vykstančią nuo 2017 m.

 

Rachid Ouramdane  meno projektus kuria nuo 1995 m. Nuo 2010 m. iki 2015 m. dirbo teatre „Theâtre de la ville“ (Paryžius), nuo 2005 iki 2015 m. – „Bonlieu scène nationale“ (Ansi). Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Liono operos ir baleto teatru („Superstars“, 2006; „All around“, 2014), dirbo su Rusijos šokio trupe „Migrazia“ (rezidencija Sibire ir projektas „Intradance“ („Borscheviks… a true story…“), 2010), taip pat su trupės „Candoco Dance Company“ (Didžioji Britanija) projektu 20-mečio proga su negalią turinčiais šokėjais („Looking back“, 2011) ir kt. Rachidui Ouramdane įkūrus „L‘A“ šokio trupę, jo spektakliai remiasi darbo su kino kūrėjais ir autoriais patirtimi. 2016-2021 m. R. Ouramdane vadovavo Nacionaliniam Grenoblio šokio centrui, o nuo 2021 m. balandžio yra Chaillot nacionalinio šokio teatro vadovas. Greta kūrybinių projektų, R. Ouramdane dalyvauja tarptautinėse tiriamosiose mokymosi ir vadybos mainų dirbtuvėse Prancūzijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, JAV.

 

Foto: Eglė Sabaliauskaitė WZX

 

 

© 2021 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015