Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
17Rugsėjo
17:00

FESTIVALIO ATIDARYMAS. Reginys „Hommage to Merce Cunningham“ / Paula Rosolen / Haptic Hide (Vokietija) ir kviestiniai Lietuvos šokėjai

Idėja: Paula Rosolen (Vokietija)
Choreografija: Paula Rosolen ir kviestiniai Lietuvos šokėjai
Choreografo asistentė: Patcharaporn Distakul
Muzika ir gyvas atlikimas: Emilian Gatsov-Elbi (Bulgarija)
Garso inžinierius: Filip Turnovski
Dramaturgija: Ingrida Gerbutavičiūtė
Prodiusuota: Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ (Menininkų grupė „Žuvies akis“),
bendradarbiaujat su  Paula Rosolen/Haptic Hide
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė ir
Goethe institutas Lietuvoje (bendradarbiaujant su Thomo Manno kultūros centru)

 

Vieta: Klaipėdos piliavietė (Pilies g. 4)
Trukmė: 45 min.

 

Vienas garsiausių postmodernaus šokio choreografų Merce‘as Cunninghamas (1919-2009) savo technika, filosofija ir konstruktyviu situatyviu mąstymu sukėlė revoliuciją šokio pasaulyje ir sulaužė tuometines judesio suvokimo normas. Visą gyvenimą trukęs kūrybinis M. Cunninghamo ir kompozitoriaus Johno Cage'o bendradarbiavimas turėjo įtakos ne tik šokio menui, bet ir visam avangardiniam meno judėjimui.

 

2019 m. šokio pasaulis minėjo M. Cunninghamo 100-ąsias gimimo metines. Šia proga 2019 m. choreografė Paula Rosolen Frankfurto prie Maino miesto Taikomojo meno muziejaus parke sukūrė reginį „100:100 | Homage to Merce Cunningham“, kurio metu virš septyniasdešimt įvairaus amžiaus profesionalių šiuolaikinio šokio šokėjų ir mėgėjų pagerbė garsųjį amerikiečių choreografą ir remdamiesi M. Cunninghamo kūrybos principais atliko hepeningo tipo pasirodymą. Mažesnės apimties reginys tais pačiais metais dar kartą parodytas Offenbacho mieste, o trečioji reginio dalis 2021 m. atidarė šiuolaikinio šokio ir performanso meno festivalį „Antistatik“ Sofijoje.

 

Klaipėdoje choreografė Paula Rosolen pratęs homage idėją, kviesdama šiuolaikinio ir klasikinio šokio šokėjus ir choreografus kūrybinių dirbtuvių metu kurti kartu ir pagerbti garsųjį postmodernaus šokio choreografą. Vėliau atskiri kūriniai bus paversti didelės apimties grupine choreografija, kuriai muziką sukurs ir ją gyvai atliks Emilian Gatsov-Elbi iš Bulgarijos. Šis reginys rugsėjo 17 d. atidarys XV-ąjį Tarptautinį menų festivalį „Plartforma“ ir bus pristatytas tik vieną kartą.

 

Paula Rosolen šokį studijavo Frankfurto muzikos ir scenos menų universitete ir įgijo choreografijos magistro laipsnį Justus Liebig universitete Giessene. Savo kūriniuose ji trina ribas tarp šokio, performanso, muzikos ir teatro. P. Rosolen siekia, kad šokis, būdingas populiariajai kultūrai ir kasdieninei veiklai, būtų matomas. Pavyzdžiui, savo darbe „Aerobika! - 3 veiksmų baletas“ (2015 m.) ji nagrinėjo JAV oro pajėgoms sukurtą fitneso treniruočių formą. Už šį kūrinį P. Rosolen buvo apdovanota 1-ąja vieta tarptautiniame Paryžiaus „Théâtre de la Ville“ ir Reno „Musée de la danse“ organizuotame konkurse „Danse Élargie“ ir pakviesta jį pristatyti 2016 m. Vokietijos šokio platformoje. „PUPPETS“ (2016 m.) ir „PUNK‽“ (2018 m.) ji tęsė lėlininkų judesių tyrinėjimą ar Punk roko pėdsakų paieškas. Spektaklyje „FLAGS“, ko-prodiusuotame kartu su „HELLERAU“ – Europos menų centru ir „Künstlerhaus Mousonturm“, pridėtas dar vienas analizės sluoksnis. Šį kartą tai ne tik judėjimo medžiaga, bet ir komunikacinė vėliavų bei ženklų sistema, esanti mūsų įprastame gyvenime. Spektaklis „FLAGS“ 2020 m. viešėjo Tarptautiniame scenos menų festivalyje „Plartforma“ ir buvo puikiai įvertintas tiek žiūrovų, tiek ir kritikų.


P. Rosolen darbai buvo parodyti deSingel menų programoje Antverpene, Bazelio teatrų festivalyje, Paryžiaus teatre, Musée de la danse Renne mieste, Europos šiuolaikinio šokio festivalyje Lenkijoje, Centro Cultural de la Cooperación Buenos Airėse, Künstlerhaus Mousonturm Frankfurte, Sophiensæle ir Akademie der Künste Berlyne, ZKM Karlsruhe, Wiesbadeno muziejuje, Kampnagel Hamburge, „Dance New Air“ festivalyje Tokijuje.


Paula Rosolen yra rezidavusi Goethe instituto „Villa Kamogava“ Kiote, K3 choreografijos centre Hamburge, „Workspace Brussels“, Heseno valstybiniame balete ir „Saison“ fonde Tokijuje.

https://haptic-hide.com/en/about-Paula-Rosolen.html
 

Foto: Jörg Baumann

 

© 2021 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015